logo-dark

Kasko Sigortası

Kasko sigortası, sigortalının aracını kaza ve hasar risklerine karşı güvence altına alan bir araç sigortasıdır. Herhangi bir motorlu kara taşıtının sigortalının iradesi dışında hasara uğraması, yanması, çalınması gibi durumlarda sigortalıya tazminat ödenmesi için yapılır. 

Kasko; trafik sigortasının aksine karşı araçtaki hasarı değil, sigortalıya ait araçtaki hasarı teminat altına alır. Böylelikle hem aracınız hem de bütçeniz güvence altına alınmış olur. Kaza veya hasar durumlarında kasko sayesinde büyük maliyetlere katlanmak zorunda kalmazsınız.

 

Kasko Ne Demek?

Kasko resmi adıyla “Kara Araçları Kasko Sigortası” olarak ifade edilebilir. Kaskonun konusu motorlu ve motorsuz olan kara araçlarının kasko genel şartları içerisinde belirtilen riskler durumunda maddi zararı karşılamasıdır. 

 

Kasko Ne İşe Yarar?

Kasko sigortası, trafik sigortası gibi zorunlu bir araç sigortası değildir ama kaskolu aracın birçok avantajı vardır. Hem geniş teminat yelpazesiyle araç sahibine birçok avantaj sağlar, hem de hasar durumunda tamir masraflarını karşılayarak bütçenizi koruma altına alır.

Kasko sigortasının öne çıkan avantajları şöyledir;

  • Aracınız kaza sırasında ya da park halindeyken hasar görürse tamir masraflarını kasko sigortası karşılar. Bu sayede çoğunlukla yüksek maliyetli olan hasar masraflarını kendi cebinizden ödemek zorunda kalmazsınız. 
  • Kasko sigortasında yer alan İhtiyari Mali Mesuliyet (İMM) teminatı ile kaza sonucu karşı tarafa verilen zararları da kasko sigortanız ile ödeyebilirsiniz. Trafik sigortası karşı tarafa verilen hasarları karşılasa da belirli limitlerle sınırlıdır. Günümüzde de kaza sonucu hasar masraflarının çok yüksek çıktığınızı düşünürsek trafik sigortası karşı tarafın zararını karşılamada yetersiz kalabilir. İMM teminatı yüksek olan bir kasko tercih ederseniz trafikteki kaza risklerine karşı bütçenizi koruma altına almış olursunuz. Limit sınırı olmayan İMM teminatlı kasko sigortaları da oldukça avantajlıdır. Kaza sonucu karşı tarafın aracında hasar masrafı ne kadar yüksek olursa olsun limitsiz İMM teminatı olan kasko sigortanız varsa kendi bütçenizden hiç bir ödeme yapmazsınız.
  • Kasko sigortası yaptırdığınız zaman aracınızı arıza ve hasar durumlarında sigorta şirketinin anlaşmalı servislerine götürebilirsiniz. Tamir ve onarım için servis aramakla uğraşmak yerine kasko sigortalarının geniş anlaşmalı servis ağından yararlanarak hızlıca işlemlerinizi halledebilirsiniz. Bazı kasko ürünlerinde anlaşmalı servisler serbest seçimli olabilir, bu seçeneği tercih ederseniz dilediğiniz serviste kasko poliçenizi kullanabilirsiniz.
  • Kaza ya da bir arıza sonucu aracınız yolda kalırsa çekici çağırmanın belirli masrafları vardır. Kaskonuz var ise yol yardım teminatı içerisinde yer alan çekici hizmetinden ücretsiz yararlanabilirsiniz.
  • Yine kaza sonucu aracınızı servise bırakmak durumunda kalırsanız, kaskonuzun ikame araç teminatını kullanarak geçici bir araba alabilirsiniz. Bu sayede poliçenizde belirtirtilen süre kadar arabanız servisteyken araçsız kalmazsınız.
1_MSEN170J8F

Akdeniz Sigorta, kalite ve müşteri memnuniyeti esaslı, bir ticaret ve hizmet anlayışını benimsemiştir.

Hizmetlerimiz

Copyright 2022 Venio Agency