logo-dark

Konut Sigortası

Konut sigortası ev ve içindeki eşyaları, su baskını ve deprem gibi doğal afetlerden hırsızlık ve yangına kadar pek çok riske karşı koruyan geniş kapsamlı sigorta çeşididir. “Ev sigortası nedir?” sorusunun da cevabı olan konut sigortası, herhangi bir tehlikede ya da konutta meydana gelen bir hasarda sigortalıların büyük masraflardan kurtulmasını sağlar. Bu sigorta türü zorunlu olmayıp isteğe bağlı olarak yaptırılır. Aynı zamanda yalnızca ev sahipleri değil, kiracılar da konut sigortasından yararlanabilir. Evin maliki olmasa da konutta ikamet edenler eşyalarını bu sigorta ile güvence altına alabilir.

Depremin zararlarına karşı da koruma sağlayan konut sigortası ile zorunlu deprem sigortası farklı sigorta türleridir. Konut sigortası ve Dask arasındaki fark konulu yazımızdan bu konuda bilgi alabilirsiniz.

Konut Poliçesi Nedir?

Konut sigortası teminat kapsamlarının açıklandığı ve sigorta şirketinin özel şartlarının yer aldığı sigorta sözleşmesidir. Konut poliçesinin kapsadığı teminatlar ve genelde ücretsiz olarak sunulan asistans hizmetleri sigorta şirketlerine göre değişir. Bu nedenle teklif alarak ihtiyaçlara en uygun konut sigortasının tercih edilmesi önerilir.

konutsigortasi

Akdeniz Sigorta, kalite ve müşteri memnuniyeti esaslı, bir ticaret ve hizmet anlayışını benimsemiştir.

Hizmetlerimiz

Copyright 2022 Venio Agency